CAD bombki i świąteczne eksperymenty w Krakowie

CAD bombki i świąteczne eksperymenty w Krakowie

W poniedziałek 9 grudnia Pan Korek zaprasza na trzecie naukowe warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat pt. „CAD bombki i świąteczne eksperymenty”.

Na zajęciach mali naukowcy będą mieli okazję wykonać nietypowe ozdoby świąteczne — komputerowo projektowane CAD-Bombki — zdobywając jednocześnie wiedzę z zakresu fizyki i techniki. CAD to akronim od angielskiego wyrażenia „Computer Aided Design” oznaczający zastosowanie sprzętu i oprogramowania komputerowego w projektowaniu technicznym.

Specjalny bombkowy ploter (ploter to robot do rysowania) podłączony do komputera będzie rysował projekty dzieci na ręcznie dmuchanych szklanych bombkach. Każdy zabiera oczywiście do domu własnoręcznie zaprojektowaną CAD-Bombkę.

Synoptycy zapowiadają łagodną zimę, ale na naszych zajęciach powieje prawdziwym mrozem o temperaturze aż minus 196 stopni Celsjusza. Nie zabraknie też kolęd granych na organach zrobionych z… rur PCW.

Nauczymy się także ekspresowego ubierania choinki za pomocą powietrza i światła ultrafioletowego.

Zapraszamy na świąteczną przygodę naukową!

Ilość miejsc jest ograniczona.
Uczestnicy posiadający karnet na 6 lub 10 warsztatów mają pierwszeństwo przy rezerwacji, ale wszystkich obowiązuje wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie http://pankorek.pl/krakow/.

Termin: poniedziałek 9 grudnia 2013 godz. 17:30-18:30.
Miejsce: Sala Spółdzielni Mieszkaniowej
 „Prądnik Biały” przy ul. Grażyny 3, Kraków 
(okolice Placu Imbramowskiego).

Cena pojedynczych warsztatów wynosi 30 zł. Oprócz jednorazowej opłaty za zajęcia można zakupić karnet na 6 warsztatów w cenie: 150 zł.

Zapisy na stronie: http://pankorek.pl/krakow/
Karnety można zamawiać pod adresem: http://pankorek.pl/karnety-krakow/

Komentarze są wyłączone.