Xmas Science Show w Bielsku

Świąteczne eksperymenty naukowe w Bielsku-Białej

W sobotę 21 grudnia, tuż przed Bożym Narodzeniem, w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz (ul. Słowackiego 17, Bielsko-Biała) odbędzie się świąteczne widowisko naukowe Pana Korka i kiermasz naukowo-świąteczny.

Zimny i płynny azot

Zimny i płynny azot

Prawie minus 200 stopni mrozu i wybuchowa bomb(k)a świąteczna

Świąteczne, interaktywne widowisko naukowe Pana Korka z wykorzystaniem ciekłego azotu dla całej rodziny. Zdaniem wielu synoptyków zima w tym roku ma być łagodna, ale Ekipa Pana Korka, na przekór tym niepokojącym prognozom, wytworzy śnieg z dwutlenku węgla, a temperatura spadnie aż do minus 196°C. Świąteczne niebo nad Bielskiem rozświetlą gwiazdki zapalone lampą ultrafioletową. Widzowie poznają także ekspresowy sposób na udekorowanie choinki nielubianego sąsiada. Poszukamy odpowiedzi na intrygujące pytanie, co robią 14-centymetrowe banany na choince? Wszystkim Mikołajom, zarówno tym mniej lub bardziej świętym, pokażemy sposób na próżniowe pakowanie prezentów. Kulminacyjnym momentem widowiska będzie kontrolowany wybuch świątecznej superbombki. Zapraszamy do wspólnej naukowej zabawy! Początek widowiska o godz. 18.

Wybuchowy eksperyment

Wybuchowy eksperyment

CAD-bombki i obrazy odmierzające czas

Widowisko poprzedzi kiermasz naukowo-świąteczny m.in. z aniołkami z masy solnej, fosforescencyjnymi gwiazdkami, kosmicznymi kalendarzami i obrazami odmierzającymi czas. Dużą atrakcją kiermaszu będzie możliwość zaprojektowania na komputerze CAD-bombki. Specjalny bombkowy ploter (robot do rysowania) podłączony do komputera nakreśli nasz wzór, podpis lub życzenia na szklanej bombce. Kiermasz w godzinach 16-18.

CAD-bombka Pana Korka

CAD-bombka Pana Korka

Bilet ulgowy na Xmas Science Show

Pan Korek był w Twojej szkole? Byłaś/Byłeś na warsztatach Pana Korka na Uniwersytecie Dziecięcym? Brałaś/Brałeś udział w pokazie Pana Korka
w GOKu lub MOKu? Uczestniczyłaś/Uczestniczyłeś w eksperymentach Pana Korka w Centrum Handlowym? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz twierdząco i potrafisz to udowodnić, to napisz do nas na adres pan.korek@pankorek.pl, bo przysługuje Ci bilet ulgowy na Xmas Science Show – 12 zł.

Xmas Science Show zniżka

Xmas Science Show zniżka

Formularz rezerwacji biletów

Imię        

Nazwisko    

E-mail      

Telefon      

Liczba rezerwowanych biletów w cenie: 20 zł do 30/11, 25 zł od 1/12

Wiek np. 8, 10-12

Wybierz godzinę widowiska  godz. 18:00 w sb 21 grudnia 2013

Dodatkowe informacje

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu przeprowadzenia procedury rezerwacji biletów.