Wykłady naukowców Pana Korka

Wykłady Naukowców Pana Korka to trwające godzinę lub dłużej przedstawienia edukacyjne, w których aktywnie uczestniczą widzowie zapraszani „na scenę”. Ekipa Pana Korka zawsze przywozi dużo sprzętu i w 90 minut przemienia zwykłą salę gimnastyczną, aulę lub salę widowiskową w interaktywne laboratorium nawiązujące do tematyki wykładu.

tyle minut trwa wykład

tyle minut zajmuje instalacja

Prowadzący, oprócz wykonywania eksperymentów, często wcielają się w postaci związane z prezentowanym zjawiskiem lub odkryciem (np. zarośnięty Człowiek Pierwotny czy wystrojony Francuz Claude Chappe). Wykłady Pana Korka są także specjalnie opracowywane pod kątem wizualnym (prezentacje i plansze interaktywne, oświetlenie, rekwizyty i sceneria) oraz dźwiękowym (efekty akustyczne, narracja, nagłośnienie).

Lista interaktywnych wykładów Szalonych Naukowców Pana Korka

Brrr… bardzo zimno! Minus 196° Celsjusza

Tajniki optyki, czyli światło okiem fizyka

Więcej…

 

Przebojowa Lista Wynalazków

Jak mówi stare przysłowie „Potrzeba jest matką wynalazków”, ludzie wymyślają i znajdują rozwiązania wtedy, gdy występuje ważny dla nich problem (np. jak przetransportować ciężki przedmiot na dużą wysokość). W konwencji listy przebojów Ekipa Szalonych Naukowców Pana Korka zaprezentuje 10 wybranych wynalazków, dzięki którym żyje nam się wygodniej, bezpieczniej i weselej. Czytaj dalej…

 

Masz wiadomość! Historia telekomunikacji od jaskiniowca do komórkowca

Masz wiadomość! to wykład z historii telekomunikacji, czyli przekazywania informacji na odległość. Razem z młodymi studentami przeniesiemy się w czasie tysiące lat p.n.e., kiedy to informacja przekazywana była ustnie w ślimaczym tempie przez wędrowców i handlarzy.

 

Odlotowy i wsysający wykład o powietrzu

Czasem mówimy, że nie możemy bez kogoś żyć, jak bez powietrza. Innym razem traktujemy kogoś jak powietrze, lub sami jesteśmy tak traktowani np. na poczcie. To jak to z tym powietrzem właściwie jest? Zapraszamy na wykład o czymś i o niczym, czyli o powietrzu. Czytaj dalej…

 

Dźwięki w zasięgu ręki

 

Uwaga! Monotlenek diwodoru

 

Straaasznie straszny wykład, czyli strach ma wielkie oczy

Jesienne mgły, mroczne wieczory i wiatr wyjący w kominie to doskonały czas na naukowe eksperymenty z dreszczykiem.

Czy wiecie, że strach ma wielkie oczy nie bez przyczyny? Gdy się boimy, to otwieramy szeroko oczy i podnosimy brwi. Mając tak otwarte oczy jesteśmy w stanie wychwycić więcej szczegółów w polu widzenia. Podniesione brwi natomiast informują innych obserwatorów, by spojrzeli się w określonym kierunku.

Zapraszamy na straaasznie straszny wykład Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka. Naukowa ekipa razem z wami sprawdzi, czy można doświadczalnie wywołać ducha i dlaczego kościotrupy świecą w ciemnościach. Salę wykładową wypełni półmrok i spowije gęsta, zimna mgła. Ciekawe, czy znajdzie się śmiałek, który sprawdzi jej smak. Z probówek wydostaną się wielkie i bulgoczące stwory wypełnione gazem. Który odważny uczestnik sprawdzi, czy ten gaz jest palny? Spróbujemy odkryć tajemnicę niewidzialnych żyjątek w wodzie z mokradeł. Dreszczyk emocji z pewnością wywołają wybuchowe mikstury i głośne eksplozje. Mroczną atmosferę wykładu dopełnią przeraźliwe dźwięki, których źródło z pewnością zaskoczy wszystkich.

 

Back to Earth

 

Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!

 

Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni