Pan Korek to sympatyczny jegomość w korkowym kapeluszu, który całe życie poświęca nauce. Dniami i nocami siedzi w swoim laboratorium, wymyśla nowe eksperymenty, konstruuje niesamowite machiny, miesza tajemnicze substancje…

Pan Korek, nieustannie pochłonięty nauką, rzadko opuszcza swoją siedzibę. Na całe szczęście ma ekipę asystentów, z którymi konsultuje nowe pomysły i planuje podróże po całej Polsce.

Ekipa Pana Korka to ludzie, dla których nauka jest pasją — fizyk, konstruktor, chemik, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa mgr inż. Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów oraz urządzeń gwarantuje mgr inż. Jakub Szuta.

Szaleni Naukowcy Pana Korka będą przybliżać piękno nauki na odlotowych pokazach i pasjonujących warsztatach w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, uniwersytetach dziecięcych, festiwalach a także różnych imprezach publicznych i firmowych.

Naszym marzeniem jest, by każde spotkanie z uczestnikami pokazów i warsztatów było fascynującą przygodą i doskonałą zabawą w naukowej atmosferze.

Naszym głównym celem jest udowodnienie, że nawet skomplikowane zagadnienia można wytłumaczyć w prosty i ciekawy sposób.