Laboratorium Pana Korka w mediach

Twoje Zagłębie, 6 lipca 2012

Naj­cie­kaw­szym „eks­po­na­tem” była rakieta odrzu­towa. Każdy, kto przy­szedł pod Dwo­rzec Główny PKP miał moż­li­wość sprawdzenia, jak w prak­tyce działa siła odrzutu. Na miło­śni­ków eks­pe­ry­men­tów cze­kały rów­nież: zachód słońca w szklance, gim­na­styka dla fizyka, czyli wyzna­cza­nie środka masy, moż­li­wość spraw­dze­nia dla­czego ołó­wek jest zła­many, choć tak naprawdę nie jest, czy moż­li­wość zro­bie­nia balo­no­wego szaszłyka.

Przeczytaj Przeczytaj i zobacz zdjęcia w HTML
PrzeczytajPrzeczytaj wydanie PDF „Twojego Zagłębia”

Polskie Radio Trójka, 13 maja 2012

W pierwszej godzinie „Zagadkowej niedzieli” będziemy dotykali dźwięków, nabijali chmurę w butelkę, oglądali święcące bakterie i przysłuchiwali się śpiewającym ogórkom. A wszystko to w towarzystwie dyrektora XVI Pikniku Naukowego: dr Konrada Bajera, a także Michała Szydłowskiego, czyli Pana Korka.

Posłuchaj Posłuchaj Piknikowo-naukowej „Zagadkowej niedzieli” z Panem Korkiem

Polskie Radio Czwórka, 12 maja 2012

Oprócz dużej dawki wiedzy, jaką można na Pikniku Naukowym przyjąć, była także możliwość brania udziału w licznych konkursach. Jednym ze szczęśliwców był Michał Szydłowski, czyli „Korek”, który zwyciężył w konkursie „Eksperymentuj z energią”. Ze stoiska „Korka”, w którym znajdowała się m. in. wyrzutnia rakiet typu „PET”, wyfrunął w powietrze najprawdziwszy pocisk, czyli… butelka po wodzie mineralnej.
– Eksperyment polegał na wykorzystaniu energii wszystkich chętnych, którzy pompując, zwiększają ciśnienie w wyrzutni – opowiada „Korek”. – Jeśli do butelki dolejemy trochę wody, „pocisk” będzie miał większą masę i poleci dalej.

Posłuchaj Posłuchaj relacji Kuby Marcinowicza pt. „Korek” i jego wystrzałowe stoisko

Polskie Radio Jedynka, 12 maja 2012

Dzięki niemu nauka chemii i fizyki zamienia się w fascynującą przygodę!

W godzinach 9-12 w „Czterech porach roku” trwała audycja na żywo z 16. Pikniku Naukowego. Studio plenerowe Jedynki, ulokowane w namiocie nr 5 na terenie warszawskiego Parku Marszałka Rydza Śmigłego, prowadzili Małgorzata Raducha i Roman Czejarek. Jednym z ich gości był Michał Szydłowski, czyli Pan Korek.

Posłuchaj Posłuchaj audycji „Cztery pory roku”

Radio Zachód, 5 listopada 2011

Co to jest powietrze? Na to pytanie odpowiedzi szukali dziś studenci Uniwersytetu Dziecięcego. W Filharmonii Zielonogórskiej odbył się dla nich wykład, który poprowadzili absolwenci Politechniki Śląskiej – Michał Szydłowski i Jakub Szuta. […] A dzisiaj mali studenci mogli się dowiedzieć z czego składa się powietrze i ile waży. Było zgniatanie puszek, sklejanie szklanek i przeprowadzanie rozmaitych eksperymentów. W taki sposób łatwiej przyswaja się wiedzę. Przekonywał Michał Szydłowski.

Posłuchaj Posłuchaj

Gość Niedzielny 22/2011 Bielsko-Biała, 5 czerwca 2011

Podczas zajęć z Michałem Szydłowskim i Jakubem Szutą: „O wszystkim i o niczym, czyli odlotowy i wsysający pokaz o powietrzu” – mali studenci wprost wyrywali się „do tablicy” – każdy chciał pomagać w kolejnym eksperymencie o siłach rządzących niczym, czyli powietrzem.

Przeczytaj Przeczytaj HTML
PrzeczytajPrzeczytaj PDF