Alchemiczne urodziny

Solenizant i jego goście wspólnie z naukowcami z Pana Korka przeniosą się w tajemniczy świat roztworów i bulgoczących mikstur.

Akustyczne urodziny

W czasie urodzinowej zabawy z dźwiękami dzieci poznają pojęcie częstotliwości, dowiadują się, czym jest dźwięk i w jak różne sposoby można go wytwarzać.

Wybuchowe urodziny

Urodzinowe eksperymenty z wykorzystaniem głównego składnika powietrza – azotu. Solenizant i goście odkryją sposób na porcelanowe róże i naukowy młotek z… banana.

Odlotowe urodziny

Goście przyjęcia wytworzą dymne pączki, poznają naukowy sposób na powiększanie słodyczy oraz samodzielnie przyrządzą balonowe szaszłyki.

<a name="alchemiczne-urodziny-wiecej"></a>

Alchemiczne Urodziny

Wspólnie z naukowcami z Laboratorium Pana Korka przeniesiemy się w tajemniczy świat roztworów i bulgoczących mikstur. Całą okolicę spowije gęsta mgła.

Każdy śmiałek będzie miał okazję się jej napić, a następnie zamknąć w bańce mydlanej. Wszyscy goście wytworzą przyjaznego pianowego potwora.

Wzniesiemy toast na cześć solenizanta dymiącym szampanem, a na koniec przejdziemy prawdziwą próbę ognia!

Wszyscy dostaną od naukowców chemiluminescencyjną pamiątkę z urodzin!

Wybieram ALCHEMICZNE URODZINY

15 + 5 =

<a name="akustyczne-urodziny-wiecej"></a>

Akustyczne urodziny

W czasie naukowej zabawy z dźwiękami dzieci poznają pojęcie częstotliwości, dowiadują się, czym jest dźwięk i w jak różne sposoby można go wytwarzać.

Razem skonstruujemy trzy instrumenty muzyczne, na których zagramy, a po imprezie każdy zabierze własny do domu.

Sprawdzimy, czy da się zagrać smyczkiem na stole i czy dźwięk można dotknąć. Każdy na własne oczy zobaczy swój głos!

Na koniec spróbujemy zagrać na instrumencie nie dotykając go!

wybieram AKUSTYCZNE URODZINY

12 + 1 =

Wybuchowe urodziny

To eksperymenty z wykorzystaniem głównego składnika powietrza – azotu. Młodzi naukowcy poznają ten pierwiastek w formie ciekłej o ekstremalnie niskiej temperaturze minus 196 stopni.
Czy azot jest niebezpieczny, jakie ma właściwości? Odważni będą mogli polać rękę mrożącym wszystko w mgnieniu oka ciekłym azotem.
Poznamy przepis na porcelanowe róże i kruchą kapustę. Odkryjemy sposób na naukowy młotek z… banana.
Finałem zabawy będzie wielkie buuuum!

Odlotowe urodziny

To naukowa przygoda, podczas której poznajemy właściwości powietrza jako mieszaniny gazów. Goście wytworzą dymne pączki, poznają naukowy sposób na powiększanie słodyczy oraz samodzielnie przyrządzą balonowe szaszłyki.
Wspólnie wytworzymy prawdziwą chmurę w butelce. Sprawdzimy, jaki naukowy sekret kryje się za nadprzyrodzonymi zdolnościami fakira. Poznamy tajniki mechaniki konstruując rakietę i startując nią z Korkodronu. Po przetestowaniu, każdy otrzyma rakietę na własność.