Zajęcia dodatkowe dla uczniów online

Dostęp do transmisji ma cała rodzina ucznia przez profil rodzica na Facebooku. Live’y realizujemy z trzech kamer w ciekawej oprawie graficznej z dodatkowymi materiałami nagranymi wcześniej. Podczas transmisji jeden z naukowców prowadzi dyżur przy komputerze i odpowiada na pytania widzów w komentarzach. Jest także możliwość połączenia wideo z wybranymi uczniami i nauczycielami w trakcie zajęć. Uczniowie i rodzice mają dostęp do nagrania z transmisji o dowolnej porze dnia i nocy. Podczas każdej transmisji przewidziane są naukowe nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów.

Zajęcia dla szkół online

Nasza nowa forma weekendowych, rodzinnych zajęć na żywo transmitowanych w mediach społecznościowych cieszy się dużą popularnością.

Postanowiliśmy rozszerzyć grono odbiorców o szkoły i realizować transmisje w tygodniu.

Fragment "Fizyka jajka"Fragment "Naukowe kuchenne rewolucje"

Studio TV w Laboratorium Pana Korka

Zbudowaliśmy studio w naszym Laboratorium i live’y realizujemy z 3 kamer w ciekawej oprawie graficznej. Transmisje zawierają dodatkowe materiały nagrane wcześniej:

  • fascynujące eksperymenty, które wymagają czasu — filmy poklatkowe time-lapse,
  • wybuchowe eksperymenty, ktore wymagają refleksu — filmy w zwolnionym tempie slow motion 240 klatek/sekundę,
  • widowiskowe eksperymenty z optyki, ktore wymagają zaciemnienia — filmy w trudnych warunkach oświetleniowych.
  • kolorowe eksperymenty z użyciem kamery termowizyjnej,
  • fragmenty naszych widowisk naukowych i odlotowych pokazów z czasów przed zarazą 😷

Dyżur naukowca przy komputerze

Podczas transmisji jeden z naszych naukowców prowadzi dyżur przy komputerze i odpowiada na bieżąco na pytania widzów w komentarzach.

Połączenie wideo z uczniami i nauczycielami

Podczas transmisji jest także możliwość połączenia wideo z wybranymi uczniami i nauczycielami. Daje to możliwość zwrócenia szczególnej uwagi na wykonywany eksperyment, odniesienia do wiedzy uczniów i interakcji z prowadzącym

Dostęp do lekcji online ma cała rodzina ucznia

Dostęp do transmisji ma cała rodzina ucznia przez profil rodzica na Facebooku. Rodzic lub uczeń starszej klasy uzyskuje dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie oprócz samej transmisji jest możliwość obejrzenia nagrania live’a o dowolnej porze.

Członkostwo w zamkniętej grupie daje także dostęp do dodatkowych materiałów udostępnianych przez naukowców (uzupełnienie doświadczeń o dodatkowe wideo, plansze, szczegółowe odpowiedzi na pytania uczniów).

Nie tylko Facebook

Zajęcia online mogą być prowadzone także na zamkniętych platformach np. Cisco Webex, Google Hangouts Meet, Zoom, ClickMeeting… Część tych platform do pracy zdalnej wprowadziła na czas pandemii bezpłatne licencje dla instytucji edukacyjnych.

Transmisja lekcji online z naszego studia odbywa się za pośrednictwem protokołu Real Time Messaging Protocol (RTMP). Do jej skonfigurowania potrzebujemy tylko adres serwera rtmp:// i klucz strumienia.

Do realizacji transmisji wykorzystujemy profesjonalne oprogramowanie mimoLive.

Naukowe nagrody dla uczniów

Podczas każdej transmisji przewidziane są naukowe nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów, którzy komentują doświadczenia, odpowiadają na zadawane pytania i zgłaszają pomysły na kolejne eksperymenty.

Nagrody wysyłamy do paczkomatów.

Tematy zajęć online

Laboratorium Pana Korka przygotowało wiele ciekawych zajęć z różnych nauk przyrodniczych. Znajdziesz u nas odlotowe zajęcia online z fizyki, wybuchowe zajęcia online z chemii, kolorowe zajęcia online z optyki, drgające zajęcia online z akustyki, kulturalne zajęcia online z biotechnologii… zresztą zobaczcie sami!

Szybciej, dalej, mocniej. Akcja? Reakcja!

Masz wiadomość! Od jaskiniowca do komórkowca

Wykład/pokaz z historii telekomunikacji, czyli przekazywania informacji na odległość. Razem z uczestnikami przeniesiemy się tysiące lat wstecz, kiedy to informacja przekazywana była za pomocą dźwięków, znaków dymnych i wędrowców.

Straaasznie straszny wykład. Czy strach ma wielkie oczy?

Wykład/pokaz z różnych dziedzin nauki. Jesienne mgły, mroczne wieczory i wiatr wyjący w kominie to doskonały czas na naukowe eksperymenty z dreszczykiem. Naukowcy razem z wami sprawdzą, czy można doświadczalnie wywołać ducha i dlaczego kościotrupy świecą w ciemnościach. Salę wykładową wypełni półmrok i spowije gęsta, zimna mgła. Z probówek wydostaną się wielkie i bulgoczące stwory wypełnione gazem.

Back to Earth. Jak kosmiczne technologie zmieniają życie Ziemian

Dźwięki w zasięgu ręki

Przebojowa lista wynalazków

Przebojowa lista wynalazków

Wykład/pokaz z fizyki i techniki z 10 wybranymi wynalazkami. W konwencji radiowej listy przebojów naukowcy zaprezentują wynalazki, dzięki którym żyje nam się wygodniej, bezpieczniej i weselej. Uczestnicy będą mogli poznać zasadę działania oraz przetestować funkcjonalność wynalazków wykonując zaskakujące eksperymenty.

Napisz do nas

14 + 6 =