Przez 5 lat Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka odwiedzali szkoły, uczelnie, uniwersytety dziecięce, przedszkola, technoparki i firmy. Ekipa przeprowadziła setki warsztatów, wykładów, pokazów i widowisk naukowych dla dzieci i dorosłych w języku polskim, angielskim i uniwersalnym „po oczach”.

To właśnie ludzie i otaczający nas świat są źródłem inspirujących pomysłów naukowych.

Odlotowe i wybuchowe eksperymenty Pana Korka zachlapały sceny teatralne, hale sportowo-widowiskowe, uczelniane aule, klasy, sale gimnastyczne, kina, domy kultury, boiska szkolne, parki, biblioteki, remizy, elektrownie oraz Filharmonię Zielonogórską i Stadion Narodowy.

Odgłosy rękawiczkofonów, słomkowych obojów, tańczącego gluta i innych eksperymentów z akustyki nagrały mikrofony Polskiego Radia — Jedynki, Trójki i Czwórki.

Ekipa Pana Korka zdobyła zaufanie Ewy Drzyzgi i przeprowadziła bezpieczną eksplozję ciekłego azotu w talk-show TVN „Rozmowy w toku”.

Marzena Rogalska zaryzykowała i wpuściła szalonych naukowców z kieliszkami, cegłą i wkrętarką do studia programu „Pytanie na śniadanie” w Telewizji Polskiej.

Jeszcze więcej odwagi miała Agnieszka Chylińska w TVN, która przechwyciła wycelowaną w jurorów „Mam Talent” rakietę odrzutową typu PET napędzaną monotlenkiem diwodoru.

Wreszcie zespół Fokus TV i Kuba Marcinowicz wzięli „Pod lupę” przyrządy i substancje z Laboratorium Pana Korka. Wkrótce okazało się, że kamery wytrzymują wybuchy, światło reflektorów przebija się przez dym, studio telewizyjne jest odporne na ogień, a sam Kuba — niezniszczalny.

Dziękując Wszystkim Pomocnikom, Uczestnikom, Uczelniom, Firmom i Instytucjom za te wspaniałe pięć lat obiecujemy, że nie przestaniemy marzyć i będziemy podejmować nowe popularnonaukowe wyzwania.

Michał Szydłowski
Dyrektor Laboratorium Pana Korka
Popularyzator Nauki 2014
Fizyk

 

Kontakt

Informacji i szczegółów dotyczących organizacji warsztatów, wykładów i pokazów Szalonych Naukowców Pana Korka udziela manager Agnieszka Jaworska.

Zapraszamy do kontaktu e-mail pan.korek@pankorek.pl lub telefonicznego: +48 55555 000 7 (biuro) lub +48 531 798 830 (komórkowy).